Lista Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej


Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych
Koło Naukowe "SONDA"
Zobacz też:
 

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
Koło Naukowe Administracji, Cyfryzacji i Technologii
Koło Naukowe Gospodarki Nieruchomościami
Studenckie Koło Naukowe PROGRES

Wydział Architektury
Koło Naukowe Architektury Informacyjnej
Koło Naukowe Rysunku

Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii
Koło Naukowe Budownictwa "KONSTRUKTOR"
Zobacz też:
 

Opis: Koło Naukowe Budownictwa zrzesza studentów pragnących poszerzyć wiedzę zdobytą podczas zajęć w ramach studiów inżynierskich oraz magisterskich na kierunku budownictwo. Zakresem działań koła jest organizacja szkoleń, wycieczek oraz przeprowadzanie badań w celu zdobycia cennej wiedzy praktycznej, niezbędnej w dalszym rozwoju kariery inżyniera budownictwa.

Płockie Koło Naukowe Chemików
Zobacz też:
   

Opis: Płockie Naukowe Koło Chemików działa przy Instytucie Chemii Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii od 1974 roku. W swoich szeregach zrzesza pasjonatów chemii. Głównymi celami PNKCh są rozwój naukowy członków Koła oraz popularyzacja nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Rozwój członków Koła realizowany jest poprzez: wykonywanie prac naukowo-badawczych pod opieką pracowników Instytutu; organizację wyjazdów do zakładów przemysłowych oraz ośrodków i instytucji naukowych; organizację oraz udział w konferencjach oraz seminariach. Popularyzacja nauk ścisłych prowadzona jest poprzez organizację i prowadzenie interaktywnych zajęć, wykładów oraz pokazów i warsztatów chemicznych dla uczniów szkół oraz dzieci przedszkolnych.


Wydział Chemiczny
Chemiczne Koło Naukowe Flogiston
Zobacz też:
   

Opis: Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" działa przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej od 2001 roku. Podstawowym celem „Flogistonu” jest rozwijanie zainteresowań członków Koła, studentów Wydziału Chemicznego oraz wszystkich miłośników tej nauki. Dzieje się to poprzez specjalne wykłady, warsztaty oraz konferencje m.in. Międzynarodowy Kongres Młodych Chemików "YoungChem" czy Festiwal Nauki "Skołowany Weekend". Urządzamy także pokazy, które pozwalają przedstawić suchą teorię w barwnej, żywej i czasem nawet wybuchowej formie. Nasz starannie dopracowany i ciągle udoskonalany repertuar znajdzie sympatyków w niemalże każdym wieku. Tym samym udostępniamy i przedstawiamy w ciekawej formie wiedzę, której nie można znaleźć w zwykłych akademickich podręcznikach. Tutaj słowo „Chemia” nabiera nowego znaczenia.

Koło Naukowe Biotechnologów Herbion
Zobacz też:
   

Opis: Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion" jest organizacją zrzeszającą młodych pasjonatów nauki, w szczególności biotechnologii i nauk pokrewnych. Działalność Koła skupia się na kilku obszarach – są nimi popularyzacja nauki, realizacja projektów naukowych, a także poszerzanie wiedzy i umiejętności naszych Członków. Organizowane są cykle spotkań "Meetoza - dzielimy się wiedzą!", podczas których specjaliści z wieloletnim stażem dzielą się swoimi doświadczeniami naukowymi i zawodowymi. Członkowie chętnie biorą udział w konferencjach naukowych, m.in. Międzyuczelnianym Sympozjum Biotechnologicznym „Symbioza”. Organizowane są również wycieczki do zakładów produkcyjnych, w których absolwenci biotechnologii znajdują zatrudnienie. Członkowie naszego Koła biorą również udział w szkoleniach prowadzonych przez trenerów STER, m. in. z autoprezentacji oraz zarządzania projektami, dzięki czemu mają okazję doskonalić również umiejętności miękkie.


Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych
Koło Naukowe "FiberTeam"
Zobacz też:
   

Opis: Młodzi i ambitni ludzie z pasją do telekomunikacji. Pracujemy nad ciekawymi projektami z zakresu techniki światłowodowej i elektronicznej.

Koło Naukowe 'Foka'
Koło Naukowe Mikroelektroniki i Nanoelektroniki
Koło Naukowe Mikrosystemów ONYKS
Zobacz też:
   

Opis: ONYKS jest studencką organizacją działającą przy Politechnice Warszawskiej. Swoją działalność rozpoczęła w 2004 roku. Obecnie w jej skład wchodzi 13 członków. Zajmujemy się szeroko pojętą elektroniką - od programowania mikrokontrolerów po projektowanie torów analogowej obróbki sygnałów. Stawiamy na pracę zespołową, w przyjaznej atmosferze i otwartości na nowe rozwiązania.

Koło Naukowe Modelowania Elektromagnetycznego
Koło Naukowe Optoelektroniki
Koło Naukowe Radiolokacji i Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów
Zobacz też:
   

Opis: Koło Naukowe Radiolokacji i Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów (KNRiCPS / RDSP) to młode, dynamicznie rozwijające się koło naukowe działające nieustannie od 2003 roku. W obszarze naszych zainteresowań znajduje się cyfrowe przetwarzanie sygnałów na potrzeby radiolokacji oraz telekomunikacji. Oprócz dobrej zabawy, przykładamy także dużą wagę do praktycznych realizacji tworzonych przez nas rozwiązań oraz ich implementacji w istniejących systemach radiolokacyjnych. Nasze pomysły są doceniane zarówno na wielu konferencjach w kraju i za granicą, jak i przez same władze Uczelni przyznające nam wiele grantów na realizacje kolejnych projektów. Wsród nich znajdują się najciekawsze wyzwania programistyczne, sprzętowe, pomiarowe i wiele, wiele innych…

Koło Naukowe Robotyki Bionik
Zobacz też:
   

Opis: Koło Naukowe Robotyki ,,BIONIK’’ zaczęło swoją działalność w 2001 roku. Zrzeszamy studentów Politechniki Warszawskiej chcących poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie robotyki mobilnej i manipulacyjnej. Realizujemy projekty zespołowe oraz indywidualne. Specjalizujemy się w robotach turniejowych (LineFollower, Sumo, MicroMouse). Tworzymy też większe systemy robotyczne, kładąc duży nacisk na autonomię ich działania.

Koło Naukowe Systemów Scalonych
Zobacz też:
   

Opis: Koło Naukowe Systemów Scalonych powstało w 2015 r. z inicjatywy Zakładu Metod Projektowania w Mikroelektronice Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki Politechniki Warszawskiej i aktualnie swoją siedzibę posiada w pokoju 364 Gmachu Elektroniki. Obszar zainteresowań i działań koła to szeroko pojęta tematyka projektowania oraz wykorzystania układów scalonych, zarówno analogowych, jak i cyfrowych. W ramach działalności koła projektowane są urządzenia wszelakiego rodzaju - odpowiadające zainteresowaniom członków koła.

Koło Naukowe Sztuczej inteligencji "Golem"
Zobacz też:
 

Opis: Koło Naukowe działające przy Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Łączymy ludzi zainteresowanych sztuczną inteligencją. Tworzymy środowisko, w którym łatwiej zdobywać wiedzę na jej temat oraz ją wykorzystywać. Nasze spotkania są otwarte - zapraszamy nie tylko ludzi studiujących na WEiTI!

Koło Naukowe Twórców Gier "Polygon"
Zobacz też:
   

Opis: Koło zrzeszające pasjonatów tworzenia gier, powstałe w 2009 roku.

Koło Naukowe Układów Cyfrowych DEMAIN
Studenckie Koło Naukowe "eSens"

Wydział Elektryczny
KN RKN Test 03
Koło Naukowe ADek
Zobacz też:
   

Opis: Grupa ambitnych studentów (Politechniki Warszawskiej), której celem jest stworzenie warunków dla rozwoju i edukacji przyszłych ekspertów mogących tworzyć elekromobilność

Koło Naukowe Automatyki "Automat"
Koło Naukowe "Błysk"
Koło Naukowe Elektra
Koło Naukowe Faza
Zobacz też:
 
Koło Naukowe Robotów Mobilnych "RAR"
Zobacz też:
   

Opis: Koło Naukowe Robotów Mobilnych przy Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej zrzesza studentów chętnych do pogłębiania wiedzy z zakresu szeroko pojętej robotyki mobilnej, dotykając przy tym niemal każdej dziedziny inżynierii - od technik programistycznych czy układów mikroprocesorowych, po mechanikę i graficzny zapis konstrukcji.